PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Čtvrtek 18.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Pět let Zpravodaje A.T.I.C. ČR

V letošním roce je tomu pět let, kdy v lednu 1999 vyšlo v nákladu 4 000 ks první číslo Zpravodaje, které bylo k dispozici na veletrzích cestovního ruchu GO v Brně a na Holiday World v Praze a samozřejmě členské základně.
Zpravodaj A.T.I.C. ČR - leden 2004
Nejnovější číslo Zpravodaje - leden 2004
Zřejmě se na mne podepsala moje bývalá novinářská profese. Před lety jsem se zařekla, že psaní do novin už nikdy více, ale člověk občas změní své názory. Po psaní se mi začalo stýskat. V hlavě se mi zrodil nápad, že bych se mohla alespoň trochu realizovat a tak jsem na jednání celostátní rady asociace předložila návrh na vydávání Zpravodaje. Připravila jsem jednoduchý návrh obsahového zaměření. Zcela chybělo, kde se na to vezmou finanční prostředky, když asociace "žije" jen z vybraných členských příspěvků.
Zpravodaj A.T.I.C. ČR - leden 2000
Z historie - leden 2000
Asi to nebyl tak hloupý nápad, protože zaujal. Obsahově se myšlenka zalíbila a k mému překvapení se našly i finanční prostředky. Ne asociační, těch bylo opravdu poskrovnu, ale dobrý finanční skutek udělali členové rady, kteří podnikali v cestovním ruchu právě prostřednictvím informačních center anebo jinde.
Zpravodaj A.T.I.C. ČR - květen 1999
Vydáno v květnu 1999 (dvoubarevně)
První číslo vyšlo v černobílém provedení, rozmnožené na kopírovacím stroji. Ale vyšlo a byl to dobrý a velice vítaný počin. Také obsah prvních čísel se rodil velice těžce. Každý nápad vítal, oceňoval, ale "dostat" z někoho napsaný příspěvek to bylo, jako kdyby redakce říkala: "dejte nám milion korun". Nebyl problém napsat redakční články, ale Zpravodaj byl členů, kteří se měli jeho prostřednictvím vyjadřovat k nejrůznějším problémům, sdělovat si své pracovní zkušenosti z činnosti informačních center, vést diskusi nad zajímavými náměty a podněty, a to se v úvodu nedařilo.
Zpravodaj A.T.I.C. ČR - listopad 1998
První číslo Zpravodaje je datováno dnem 10.11.1998 (šířeno jako xerokopie)
Druhým stále trvajícím problémem bylo zajištění finančních prostředků pro jeho tisk. V začátcích pomáhaly podnikatelské subjekty, majitelé turistických informačních center, členové asociace. Pak se o Zpravodaji jednalo na řádném zasedání členského fóra. Výsledkem bylo, že si každý kraj vzal pod patronát jedno číslo. Ta neměla a ani nyní nemá tolik finančních prostředků, aby z členských příspěvků mohla tuto činnost dotovat. To nás nesmírně svazovalo. Ale vycházíme, i když zatím dvakrát ročně. Věřím tomu, že přijde doba, kdy to bude opět vícekrát ročně.

Naděžda Jahodová,
šéfredaktorka

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

22.02.2004 v 20:28Luděk Šorm, A.T.I.C. ČR

Vážený pane kolego,

distribuce časopisu probíhá prostřednictvím členů Rady, aktivních členů A.T.I.C. ČR a poslední léta je hlavně zdarma rozdáván na veletrzích cestovního ruchu. Celý obsah Zpravodaje se současně objevuje i na internetu na www.atic.cz

Členy Asociace jsou i soukromí podnikatelé v cestovním ruchu, provozující informační střediska - členský příspěvek činí 4.000 Kč/rok.

O články a názory k činnosti středisek máme zájem, pokud nám zašlete, rádi zveřejníme.

Všechny informace o střediscích v jednotlivých krajích uvádíme dle informací, jež máme k dispozici. Střediska, jež projevila zájem, získala přístupové heslo k editaci svých údajů. Některé to ale, bohužel, opravdu moc nezajímá.


Vážení přátelé, kde je možno časopis získat, je jen na předplatné nebo jej rozesíláte zdarma? Jsem soukromý podnikatel v cestovním ruchu a poskytuji informační služby, ale nejsem středisko, asi bych členem nemohl být, kolik chcete za příspěvek? Máte zájem o články a názory k činnosti středisek? proč jsou krajské přehledy středisek neúplné a s vadnými údaji, to nikdo neopravuje a co sama střediska, ty nezajímá jak jsou tam uvedena?


Zveřejněno 22.01.2004
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA